Real Madrid

Real Madrid – Bayern Victorie În 3 Minute

Real Madrid face ce știe mai bine în ultimii ani, revine într-un meci care părea pierdut. După ce Bayern a deschis scorul prin Alphonso Davies în minutul 68, Real Madrid reușește în doar 3 minute marcheze două goluri prin proaspăt introdusul Joselu învingând cu scorul general de 4 la 3.

Ca și în meciul tur o greșeală în apărare a costat-o pe Bayern Munchen, Neuer a degajat greșit mingea după care în continuarea aceeași faze a scăpat mingea în față și Joselu a marcat primul gol aducând egalarea.

După înscrierea golului egalizator din minutul 87 și ajutată de schimbările defensive ale celor de la Bayern, Real a continuat atace, iar golul de 2-1 a venit la doar 3 minute distanță.

Real Madrid va întâlni Borussia Dortmund la Londra pe 1 Iunie, având șansa câștige un al 15-lea Trofeu Champions League.